کد خبر: 55502

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۲/۱۶ - ۲:۳۹

مدیرکل جهاد کشاورزی گیلان خبرداد:نشاء برنج در ۱۳ درصد مزارع استان

صبح امروز شهرستان املش میزبان مدیرکل جهادکشاوری و مدیرآب منطقه ای گیلان بود. مدیرکل جهادکشاورزی پس از جلسه با مدیران شهرستان املش به خبرنگار املش ما گفت: ۶۰ هکتار از زمین های زراعی املش در سال ۹۴ تجهیز و نوسازی خواهند شد و پرونده نوسازی به اتمام خواهد رسید. علیرضا شعبان نژاد اظهار داشت : […]

صبح امروز شهرستان املش میزبان مدیرکل جهادکشاوری و مدیرآب منطقه ای گیلان بود.

IMG_۲۰۱۵۰۵۰۶_۱۱۰۸۳۷مدیرکل جهادکشاورزی پس از جلسه با مدیران شهرستان املش به خبرنگار املش ما گفت: ۶۰ هکتار از زمین های زراعی املش در سال ۹۴ تجهیز و نوسازی خواهند شد و پرونده نوسازی به اتمام خواهد رسید.

علیرضا شعبان نژاد اظهار داشت : شبکه داخلی مزارع و لاینیگ ، بتونه کردن انهار و سیستم تحت فشار ۳۵۰هکتار از باغات فندوق شهرستان در سال جاری اجرایی خواهد شدکه ۸۵ درصد از طرف دولت و ۱۵درصد با مشارکت مردم صورت می گیرد.

وی اذهان داشت : اگر کشاورزی برای باغات فندق دیگر خود ، آمادگی داشته باشد با مراجعه به جهاد کشاورزی می تواند از این تسهیلات استفاده نماید.

مدیرکل جهادکشاورزی گیلان گفت: برای اجرای این پروژه ۵۰میلیارد ریال پیش بینی شده است که متقاضیان جهت دریافت و نام نویسی به جهادکشاورزی شهرستان خود مراجعه نمایند.

شعبان نژاد کارمزد این تسهیلات را ۱۵ درصد بیان داشت و از بازپرداخت ۵ ساله آن خبر داد.

وی از توزیع کودشیمیایی در گیلان گفت و خاطرنشان کرد تاکنون ۱۵۴ هزار تن کود برای استان گیلان اختصاص یافته که از آن مقدار  ۸۰هزار تن بین کشاورزان توزیع گردیده است.

مدیرکل جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه  ۱۳درصدی نشاء برنج در استان صورت گرفته است ، گفت: ۹درصد زمین های کشاورزی تاکنون خزانه گیری شده اند.

شعبان نژاد از کشاورزان خواست با توجه به رهاسازی آب و استفاده از موقعیت بارندگی کشت در زمان مناسب را به پایان برسانند تا دچار کم آبی نگردند.

ارسال دیدگاه

کسب درآمد