کد خبر: 55499

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۲/۱۶ - ۲:۰۱

آقا بیگی: سال ۹۵ ، سال آبگیری سد پلرود خواهد بود

سد پلرود با پیشرفت مناسب در سال ۹۴ و اتمام درسال ۹۵ به مرحله آبگیری خواهد رسید. سیف اله آقا بیگی که صبح امروز به شهرستان املش آمده بود در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار املش ما در خصوص ادامه پروژه سد پلرود گفت: این سد یکی از سد های بزرگ گیلان می باشد که در […]

سد پلرود با پیشرفت مناسب در سال ۹۴ و اتمام درسال ۹۵ به مرحله آبگیری خواهد رسید.

آقابیگی آب منطقه ای گیلانسیف اله آقا بیگی که صبح امروز به شهرستان املش آمده بود در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار املش ما در خصوص ادامه پروژه سد پلرود گفت: این سد یکی از سد های بزرگ گیلان می باشد که در مرحله اجرایی در سال ۹۳ بالغ بر ۳۵۰ میلیارد ریال اعتبار از منابع مختلف ملی و از ردیف ۱۰ و ۱۲ قانون مدیریت پیش بینی شده بود که با عنایت دولت  بطور ۱۰۰ درصدی محقق شد.

مدیر آب منطقه ای گیلان با بیان این که ۳۵۰میلیارد ریال برای این سد اختصاص یافته است ، افزود: با پیشرفت مناسب در سال ۹۴ و اتمام درسال ۹۵ امیدواریم به مرحله آبگیری برسد که علاوه بر تامین آب شرب شهرستان های رودسر و املش و بخشی از شهرستان لنگرود را کمک نمائیم و همچنین بتوانیم در تامین آب کشاورزی منطقه تاثیر بسزایی داشته باشیم.

وی در ادامه از آماده سازی۱۴ سردهنه بزرگ گیلان خبر داد و گفت: ۹۰درصد آب  بندان های استان آب گیری شده اند و از طرفی با گذشت ۶ روز از رهاسازی سد سفید رود و با همکاری کشاورزان امیدواریم سال زراعی خوبی داشته باشیم.

آقابیگی در پایان به کشاورزان توصیه نمود : با رعایت نوبت دهی در آب رسانی به مزارع و همکاری با هم بتوانند محصول خوبی را برداشت نمایند.

ارسال دیدگاه

کسب درآمد