کد خبر: 55474

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۲/۱۳ - ۸:۲۶

انعقاد قرارداد با ۱۶۵ کارخانه چای‌سازی گیلان و مازندران

رئیس سازمان چای گفت: با ۱۶۵ کارخانه چای‌سازی گیلان و مازندران قرارداد منعقد می‌شود.   به گزارش املش ما ، محمدولی روزبهان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در لاهیجان با اشاره به وضعیت خرید برگ سبز چای از باغ‌های گیلان و مازندران اظهار کرد: تا امروز بالغ بر یک‌هزار و ۶۱۷ تن برگ سبز […]

رئیس سازمان چای گفت: با ۱۶۵ کارخانه چای‌سازی گیلان و مازندران قرارداد منعقد می‌شود.

 

چایبه گزارش املش ما ، محمدولی روزبهان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در لاهیجان با اشاره به وضعیت خرید برگ سبز چای از باغ‌های گیلان و مازندران اظهار کرد: تا امروز بالغ بر یک‌هزار و ۶۱۷ تن برگ سبز چای خریداری شده است.

وی ارزش اقتصادی این میزان برگ سبز چای را ۳۵ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: خرید برگ سبز چای از هشتم اردیبهشت‌ماه از باغ‌های شمال آغاز شده است.

رئیس سازمان چای با ابراز رضایت از کیفیت برگ سبز چای خریداری شده، تصریح کرد: تاکنون ۱۰۰ درصد برگ سبز چای خریداری شده درجه یک است.

وی با اشاره به انعقاد قرارداد با کارخانه‌های چای‌سازی خاطرنشان کرد: تاکنون ۱۱۳ کارخانه چای‌سازی گیلان و مازندران با سازمان چای قرارداد بستند که تا پایان هفته این میزان به ۱۶۵ کارخانه افزایش می‌یابد.

روزبهان به تشکیل صندوق حمایت از توسعه صنعت چای اشاره کرد و یادآور شد: از این صندوق تسهیلات لازم در اختیار چایکاران قرار می‌گیرد.

وی از وجود ۶۰ هزار خانوار چای‌کار خبر داد و خاطرنشان کرد: این خانوارها در سه فصل بهاره، تابستانه و پاییزه برگ سبز چای را برداشت می‌کنند.

رئیس سازمان چای با اشاره به اینکه قیمت خرید تضمینی برگ سبز چای ۲۱ درصد افزایش یافته است، یادآور شد: قیمت خرید تضمینی برگ سبز درجه یک در سال جاری هر کیلوگرم ۲ هزار و ۱۸۰ تومان و برگ سبز درجه دو، یک‌هزار و ۲۱۰ تومان است.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته ۱۵ هزار تن چای خشک در گیلان تولید شده است، خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌شود امسال بیش از ۱۰۰ ‌هزار ‌تن برگ سبز چای از باغ‌های گیلان و مازندران برداشت شود.

 

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد