کد خبر: 55456

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۲/۱۳ - ۶:۳۵

تجاوز به یمن با بمب‌های خوشه‌ای+عکس

سازمان دیده بان حقوق بشر، ائتلاف عربستان سعودی را به استفاده از بمب‌های خوشه‌ای آمریکا در حمله به یمن متهم کرد. به گزارش املش ما به نقل از العالم، سازمان دیده بان حقوق بشر روز یکشنبه در بیانیه‌ای تأکید کرد، این بمبهای خوشه‌ای ساخت آمریکا است، و با وجود ممنوع بودن استفاده از آنها دردنیا، […]

سازمان دیده بان حقوق بشر، ائتلاف عربستان سعودی را به استفاده از بمب‌های خوشه‌ای آمریکا در حمله به یمن متهم کرد.

به گزارش املش ما به نقل از العالم، سازمان دیده بان حقوق بشر روز یکشنبه در بیانیه‌ای تأکید کرد، این بمبهای خوشه‌ای ساخت آمریکا است، و با وجود ممنوع بودن استفاده از آنها دردنیا، در حملات هوایی ائتلاف عربستان به یمن از این بمبها استفاده می‌شود.

این سازمان خاطرنشان کرد که تصاویر، فیلم ها و مدارکی دالّ بر استفاده عربستان و متحدانش از بمب‌های خوشه ای در دست دارد.

دیده‌بان حقوق بشر تأکید کرد، تحلیل تصاویر ماهواره ای نشان می‌دهد که بمب های خوشه‌ای در محدوده ۴ تا ۶ روستای واقع در استان صعده فروریخته شده است .

بمب های خوشه ایبر اساس این گزراش، بمب های خوشه ای مدتی پس از فروریخته شدن منفجر می شوند و جان شهروندان را به خطر می اندازند و طبق کنوانسیون بمب های خوشه ای که سال ۲۰۰۸ به امضای ۱۱۶ کشور رسید ، استفاده از این بمب ها ممنوع است ولی آمریکا، عربستان و یمن این کنوانسیون را امضا نکرده اند .

عربستان به همراه ۹ کشور عربی دیگر از روز ۲۶ مارس ۲۰۱۵ تاکنون از هوا به یمن حمله می کنند. این کشورها همچنین یمن را محاصره کرده‌اند و مانع رسیدن کمک های بشردوستانه به ویژه دارو، آب، غذا و سوخت به دست میلیون ها یمنی نیازمند می شوند .

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد