کد خبر: 55421

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۲/۱۰ - ۲۲:۳۷

امام جمعه املش در همایش شوراها: حل نهایی مشکلات جامعه در گرو مشورت با مردم است

امام جمعه املش گفت: شوراها از سوی مردم انتخاب شده اند و باید با مشورت همین مردم برای حل نهایی مشکلات آنان تلاش کرد. به گزارش املش ما حجت الاسلام والمسلمین تقی روحانی عصر پنجشنبه در همایش شوراها افزود: اسلام تنها آیینی است که این همه به امر شوراها اهتمام ورزیده؛ البته کشورهای بسیاری در […]

امام جمعه املش گفت: شوراها از سوی مردم انتخاب شده اند و باید با مشورت همین مردم برای حل نهایی مشکلات آنان تلاش کرد.

به گزارش املش ما حجت الاسلام والمسلمین تقی روحانی عصر پنجشنبه در همایش شوراها افزود: اسلام تنها آیینی است که این همه به امر شوراها اهتمام ورزیده؛ البته کشورهای بسیاری در جهان وجود دارند که در آنها شورا وجود دارد اما آنها قید مردمی را ندارند.

وی اضافه کرد: فقط در جمهوری اسلامی ایران است که بهترین نوع حکومت مردم بر مردم در آن دیده می شود؛ اسلامیت در کنار جمهوریت و جمهوریت در کنار اسلامیت.

امام جمعه املش افزود: فعالیت های شوراها وقتی در کشور امضا می شود که مغایر با قوانین اسلام نباشد چنانکه در زمان پیامبر(ص)آن بزرگوار در کارها با مردم مشورت می کرد تا هیچکس خود را عقل کل نداند چون اسلام با خودرایی و استبداد بشدت مخالف است.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی نیز در این همایش گفت: مسوولیت مهمی مردم بر دوش شوراها گذاشته اند و آنها باید با استفاده از این مسوولیت خدمات ارزنده ای به مردم ارائه کنند.

محمدمهدی رهبری املشی افزود: شوراها نباید در حل مشکلات شهر یا روستای محل خدمت خود انفرادی حرکت کنند؛ آنها باید زبان گویای مردم و آسیب شناسان خوبی در رفع مشکلات مردم باشند.

وی ادامه داد: مردم از شوراها انتظار خدمت صادقانه دارند، بنابراین اعضای شورا باید در عملکردهای خود این خواسته مردم را محقق کنند.

در پایان این همایش، شوراهای فعال شهر و روستاهای املش با لوح تقدیر تجلیل شدند.

نهم اردیبهشت روز ملی شوراها نامگذاری شده است./ایرنا

ارسال دیدگاه

کسب درآمد