کد خبر: 55415

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۲/۱۱ - ۵:۲۶

۱۵کارخانه چایسازی در املش آماده خرید برگ سبز چای شدند

رییس اداره چای املش با اشاره به آغاز برداشت برگ سبز چای از آمادگی کامل ۱۵کارخانه چایسازی این شهرستان برای خرید برگ سبز چای از چایکاران خبر داد. به گزارش املش ما  محمد عسیی طالبی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: هم اکنون برداشت برگ سبز چای در پنج هزار […]

رییس اداره چای املش با اشاره به آغاز برداشت برگ سبز چای از آمادگی کامل ۱۵کارخانه چایسازی این شهرستان برای خرید برگ سبز چای از چایکاران خبر داد.

برگ سبز چای طالبیبه گزارش املش ما  محمد عسیی طالبی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: هم اکنون برداشت برگ سبز چای در پنج هزار و۲۰۰هکتار از باغ های چای شهرستان املش آغاز شده است.

وی افزود: سال گذشته چایکاران املشی ۱۵هزار و ۸۸۷کیلو برگ سبزچای درجه یک و دو برداشت و به ارزش حدود ۱۵میلیارد تومان درآمد کسب کردند.

بر اساس گزارش سازمان چای کشور، هیات وزیران در راستای سیاست های حمایتی دولت بمنظور حفظ ظرفیت تولید و اقتصادی کردن فعالیت های کشاورزی چای، قیمت خرید تضمینی برگ سبز چای درجه یک و دو برای سال زراعی ۹۴ -۱۳۹۳ را به تصویب رساند.

بر این اساس، قیمت خرید تضمینی برگ سبز چای در سال زراعی پیش رو با افزایش ۲۱ درصدی نسبت به سال زراعی گذشته برای برگ سبز درجه یک ۲۱ هزار و ۸۰۰ ریال و درجه دو ۱۲ هزار و یکصد ریال تعیین شد و قیمت فروش آنها به خریداران برگ سبز چای، معادل ۳۳ درصد قیمت خرید تضمینی خواهد بود.

در دو استان گیلان و مازندران بیش از۳۰هزار هکتار باغ چای وجود دارد که حدود ۹۰درصد این باغ ها در گیلان قرار دارند.

حدود ۵۶ هزار خانوار گیلانی در بخش کشاورزی چای فعالیت دارند.

شهرستان املش با ۳۵کارخانه چایسازی با تولید بیش از ۳۲درصد چای کشور در شرق مرکز گیلان واقع شده است.

ارسال دیدگاه

کسب درآمد