کد خبر: 55334

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۲/۰۸ - ۲۳:۲۱

شهیدی که نتوانست وعده اش را عملی کند+عکس

مادرشهیدی که پس از گذشت ۲۹ سال از شهادت دو پسرش ،هنوز لباس های این دو شهید را در گوشه ای از خانه آویزان کرده و به یاد آنها خاطرات را مرور می کند. به گزارش املش ما به نقل از  «لاهیجان»،شهادت در راه خدا و دین یکی از متعالی‌ترین جایگاه‌ها در اسلام به شمار […]

مادرشهیدی که پس از گذشت ۲۹ سال از شهادت دو پسرش ،هنوز لباس های این دو شهید را در گوشه ای از خانه آویزان کرده و به یاد آنها خاطرات را مرور می کند.

شهید گلپوربه گزارش املش ما به نقل از  «لاهیجان»،شهادت در راه خدا و دین یکی از متعالی‌ترین جایگاه‌ها در اسلام به شمار می‌رود و شهیدان نزد خداوند مقام و مرتبه‌ای والا دارند، در طی هشت سال جنگ تحمیلی، تعداد زیادی از رزمندگان ایرانی در جبهه‌ها به شهادت رسیدند، بی‌شک شناخت شهدا و آشنایی با اهداف، آرمان‌ها و نحوه‌ی زندگی آن‌ها می‌تواند الگویی برای بازماندگان باشد.

شهیدان عبدالجبار و محمدعلی گلپور در یک خانواده ای که با کشاورزی و دامداری امرار معاش می کردند به دنیا آمدند.عبدالجبار پسر بزرگ و محمدعلی فرزند دوم خانواده بود.

مادرشهیدان گلپور با بیان اینکه اینکه پسرم عبدالجبار وقتی بعد از عملیات کربلای پنج وقتی به مرخصی آمد به من گفت که بیست کیلومتر مانده تا بصره عراق را در عملیاتی فتح کنیم و اگر بصره را فتح کردیم با هم به کربلا می رویم گفت: پسرم گفت که اگر نتواسنتیم بصره را بگیریم،تو را به دوش می کشم و با هم به کربلا می رویم.

البته پسرم بعد از مرخصی دوباره به منطقه عملیاتی بازگشت و به شهادت رسید و خودش به دیدار اباعبدالله الحسین نائل آمد و من چند سال بعد به کربلا رفتم ولی تنها و بدون عبدالجبار.

شهیدان گلپور لاهیجان شهید محمدعلی گلپوربرادر شهید نیز با بیان اینکه روحانیت برای اسلام زحمات بسیاری کشیدند و پیشوایان انقلاب اسلامی روحانیون هستند گفت:عبدالجبار عضو سپاه لنگرود بود و قرائت های دلنشین داشت ضمن اینکه مداح اهل بیت بود و نزدیک به صدها صفحه خاطره و دست نوشته از وی در بنیاد شهید ثبت است.

وی با بیان اینکه برادرانم در دو گردان جدا از هم بودند درباره نحوه اطلاع یافتن محمد علی از شهادت عبدالجبار گفت:به محمدعلی مرخصی دادند ولی وی احوال عبدالجبار را گرفت تا با هم برگردند. به محمد علی گفتند که دیرآمدی و برادرت عبدالجبار به مرخصی رفته است. محمدعلی با خودش گفت برادر بزرگم کسی نبود که تنها به مرخصی رود . با تماسی که با خانه گرفت به او گفتیم که عبدالجبار به مرخصی نیامده و همان جا فهمید که وی شهید شده است.

برادران شهیدان گلپور با بیان اینکه پس از اینکه هفتم شهید عبدالجبار را در بارکوسرا برگزار کردیم ،شنیدم که محمدعلی بی تاب بازگشت به جبهه است . هرچه سعی کردیم که وی را با هزاران بهانه نگه داریم فایده ای نداشت.محمد علی اصرار داشت که به مناطق جنگی برگردد تا راه برادر شهیدش را ادامه دهد.به منطقه جنگی بازگشت و پس از ۲۵ روز پس از برادرش شهید شد. هفت سال پیکرش در خاک عراق ماند تا استخوانش را برای مادرش هدیه آوردند.

کت و شلوار شهیدان گلپور

ارسال دیدگاه

کسب درآمد