کد خبر: 55235

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۲/۰۴ - ۲۱:۲۳

چای ایرانی، تنها چای ارگانیک جهان

رییس سازمان چای کشور: چای ایرانی چای ارگانیک و عاری از هر گونه سموم دفع آفات کشاورزی است. به گزارش املش ما به نقل از صدا و سیما: محمد ولی روز بهان امروز گفت: چای ایرانی  تنها محصول کشاورزی در دنیا است که در تولید آن هیچ گونه سموم شیمیایی ، علف کش ها و […]

رییس سازمان چای کشور: چای ایرانی چای ارگانیک و عاری از هر گونه سموم دفع آفات کشاورزی است.

مطالبات چایکارانبه گزارش املش ما به نقل از صدا و سیما: محمد ولی روز بهان امروز گفت: چای ایرانی  تنها محصول کشاورزی در دنیا است که در تولید آن هیچ گونه سموم شیمیایی ، علف کش ها و آفت کش ها استفاده نمی شود.

وی با اشاره به اینکه چای های خارجی این مزیت را ندارند، افزود: چایکاران دیگر کشورهای تولید کننده چای به دلیل شرایط آب و هوایی و هجوم آفات و بیماری های مجبورند از سموم شیمیایی استفاده کنند .

وی گفت : در استان های گیلان و مازندران شرایط اقلیمی ، سرمای زیر صفر درجه و گرما به گونه ای است که آفات و بیماریها نمی توانند زمستان گذرانی کنند و با سرما از بین می روند و به همین دلیل چایکاران نیازی به استفاده از سموم کشاورزی ندارند .

رییس سازمان چای کشور همچنین افزود: عاری بودن چای ایرانی از سموم کشاورزی باعث شده تا چای ایرانی در کشورهای دیگر خریدار بیشتری داشته باشد و تجار و بازرگانان خارجی  برای خرید این چای رغبت بیشتری دارند.

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد