کد خبر: 55158

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۲/۰۲ - ۱۰:۳۶

سعید جلیلی: آمریکا نگران شهریاری‌ها و احمدی روشن‌ها است /دروغ‌های آمریکا در سند استراتژی امنیت ملی

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی گفت: سند استراتژی امنیت ملی آمریکا یک سند معتبر در سیاست خارجی آمریکاست اما در مورد همین سند هم دروغ می‌گویند. به گزارش املش ما ، سعید جلیلی امشب در جمع دانشجویان دانشگاه خلیج فارس بوشهر با اشاره به سیاست خارجی در عرصه بین‌الملل اظهارداشت: همیشه […]

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی گفت: سند استراتژی امنیت ملی آمریکا یک سند معتبر در سیاست خارجی آمریکاست اما در مورد همین سند هم دروغ می‌گویند.

به گزارش املش ما ، سعید جلیلی امشب در جمع دانشجویان دانشگاه خلیج فارس بوشهر با اشاره به سیاست خارجی در عرصه بین‌الملل اظهارداشت: همیشه این سئوال مطرح است که در سیاست خارجی آمریکا چه چیزی است که ایران به آن نگاه ویژه دارد.
سعیدجلیلی
وی افزود: یکی از اصول سیاست خارجی آمریکا این است که باید رهبری جهان را در اختیار داشته باشد ‌و‌ رهبری قوی و مستمر آمریکا در جهان ضروریست اما این اصل در کمتر کشوری وجود دارد و این سوال مطرح است که چه کسی این حق را به قانون داده است.
جلیلی اضافه کرد: بخش دیگری از سند استراتژی امنیت ملی آمریکا می‌گوید آنچه ما را قوی می‌کند اجماع ملی مبنی بر این است که رهبری جهانی آمریکا همچنان اجتناب‌ناپذیر است و رهبری آمریکا در جهان همیشگی است که بر پایه منافع ملی این کشور بنا نهاده شده است.
نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی با اشاره به بخش‌های دیگری از سند استراتژی ملی آمریکا تأکید کرد: منطق آمریکایی‌ها این است که چون زورگوییم می‌توانیم بمب هسته‌ای هم داشته باشیم و در نهایت تزویر مدعی حقوق بشر می‌شوند.
جلیلی با بیان اینکه آمریکایی‌ها در سند استراتژی خود هم دروغ می‌گویند، گفت: در سند ملی آمریکا آمده است نزدیکترین متحدان ما کشورهای دموکراتیک هستند اما در عمل برعکس این قضیه را می‌بینیم چرا که مستبدترین کشورها که حتی یک انتخابات هم برگزار نکرده‌اند متحد آمریکا هستند.
وی افزود: گروه‌هایی که در عراق و سوریه جنایت می‌کنند توسط آمریکا و متحدان منطقه‌ای آن تقویت می‌شوند، آنان یک دروغ دیگر هم می‌گویند و آن این است که کشتار جمعی بی‌احترامی به جامعه بشری است اما در مقابل جنایات غزه، یمن و سوریه سکوت کردند.
جلیلی با بیان اینکه اینگونه رفتارهای آمریکا رفتارهای استکباری است، گفت: با وجود این مناسبات آمریکا، پدیده انقلاب اسلامی ظهور پیدا کرده و آمریکا اکنون می‌بیند که اراده انقلاب ایران به او و متحدانش تحمیل می‌شود.
نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی اضافه کرد: پدیده انقلاب اسلامی در مقابل زیاده‌خواهی‌های آمریکا مقاومت و ایستادگی کرده، پیروز می‌شود و پیشرفت می‌کند و آمریکا نیز نگران همین موضوع و البته نگران شهریاری‌ها و احمدی روشن‌ها است.
جلیلی یادآور شد: این موارد است که آمریکا و سیاست خارجی او برای ما متمایز کرده است و پدیده انقلاب اسلامی نمی‌خواهد زیر بار زور برود./فارس
ارسال دیدگاه

کسب درآمد