کد خبر: 55115

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۲/۰۱ - ۲۱:۱۵

تکذیب همراهی اصولگرایان با اصلاحطلبان در انتخابات

تا آنجایی که اطلاع دارم شخصیت معتبری از اصولگرایان یا حزب معتبری از اصولگریان چنین مطلبی را نگفته است. برخی می‌خواهند ذهن‌ها مشوش بشود اینها شگردهای تبلیغاتی و سیاسی است تا نشان بدهند اصولگرا از خط مشی و باورهای خود خارج شده است و در آینده نتیجه این بذرافشانی‌های خبری را در عرصه سیاسی ببینند. […]

تا آنجایی که اطلاع دارم شخصیت معتبری از اصولگرایان یا حزب معتبری از اصولگریان چنین مطلبی را نگفته است. برخی می‌خواهند ذهن‌ها مشوش بشود اینها شگردهای تبلیغاتی و سیاسی است تا نشان بدهند اصولگرا از خط مشی و باورهای خود خارج شده است و در آینده نتیجه این بذرافشانی‌های خبری را در عرصه سیاسی ببینند. مردم باید هوشیار باشند و به نمایندگان خود در مجلس اعتماد کنند.

حجت‌الاسلام و المسلمین سید رضا تقویبه گزارش املش ما ، مدتی است که هیاهوی انتخابات مجلس به خبرهای رسانه‌ها پیوسته است؛‌ هیاهوی زودهنگامی که سعی می‌کند از امروز خط مشی مجلس آینده را به نفع خود تمام کند و اذهان عمومی را برای اتفاقات برنامه‌ریزی شده‌ای آماده سازد؛ ‌اتفافاتی که گاه فقط یک ایده ساده هستند اما با جریان‌ سازی‌های رسانه‌ای می‌توانند به واقعیت تبدیل شوند دراین بین زمزمه‌هایی برای ائتلاف‌های ناممکن برای مجلس شنیده می‌شود که دراین رابطه با حجت‌الاسلام و المسلمین سید رضا تقوی رئیس شورای هماهنگی اصولگرایان گفت‌وگو داشتیم.

زمزمه‌هایی مبنی بر رویکرد حمایتی اصلاح‌ طلبان از برخی چهره‌ های منتسب به اصولگرایان در مجلس به گوش می‌رسد آیا اصولگرایی که باجریان اصلاح‌طلبان همراه است همچنان اصولگراست؟

شایعات و اخبار حول و حوش مسایل سیاسی همواره وجود داشته است و این روزها هم به اقتضای نزدیک شدن به انتخابات مجلس خبرسازی‌های متعددی می‌شود اما این‌ که واقعا یک شخصیت معتبر و مقبول اصولگرا بخواهد چنین رویکردی داشته باشد تصور نمی‌کنم خبر درستی باشد، زیرا اصولگرایی تعریف خودش را دارد و براساس معیار و شاخصه‌هایی مشخص شده خط مشی آن تعریف و هدایت می‌شود.

چه شاخصه‌هایی خط مشی آنها را مشخص کرده است؟

ببینید طیف اصولگرا براساس تفسیرها و ارزشهای اصولی و بنیادین انقلاب اسلامی شکل گرفته و سعی دارد تا برمبنای آن پیش برود و برنامه‌ریزی کند ممکن است سایر گروهها و طیف‌های سیاسی هم این کلیات را قبول داشته باشند ولی یک خط فاصله‌هایی بین این گروه‌ها وجود دارد که خط مشی آنها را مشخص می‌کند برای همین است فکر نمی‌کنم یک جریان معتبر  و متعهد اصولگرا چنین نگاهی داشته باشد که بخواهد با اصلاح طلبان همراه و هماهنگ شود.

در هرحال فضای سیاسی موجود به گونه‌ای است که گاه ممکن است تصور کنند لازم است تدابیری اندیشیده می‌شود تا برای بهبود روند فعالیت‌ها گاهی همراهی هم داشته باشند به نظر شما چه آفت‌هایی اصولگرای معتبر را به خطر می‌اندازد؟

اصولگرایی معتقد است کشور باید براساس ارزش‌های جوشیده از خون شهدا باشد و هدایت شود و اعتقاد دارد  اسلام و مسائل اسلامی قابل پیاده شدن و اجرایی است در هر زمانی می‌توان زندگی سالمی را از اسلام اتخاذ کرد  و ما اگر ازاین شعائر و نگاه‌هایی که به انقلاب و ارزشهای  آن فاصله بگیریم دچار آفت شده‌ایم و دیگر اصولگرا نیستیم خط و راه امام باتفسیر رهبری مورد تایید اصولگراست و لاغیر؛ یعنی امروز مفسر خط امام،‌ مقام معظم رهبری است و راه را ایشان نشان می‌دهد چراغ  مشعل راه برای پیشبرد اهداف نظام رهبری است  ما باید براساس رهنمودهای رهبر انقلاب باشیم تا دچار آفت نگردیم اصولگرا با آمریکا و سلطه‌خواهان مرزبندی دارد  این طور نیست  که با آنها کنار بیاید اصولگرا رژیم اشغالگر قدس را خطری برای مردم منطقه می‌دند یک رژیم غاصب وسلطه‌گرکه به جان مردم فلسطین افتاده است.

غرب در منطقه خاورمیانه به دنبال تامین منافع خودش وغارت ثروتهای مادی و معنوی مردم است  اصولگرایان به این مبانی تاکید دارند  لذا هرگونه انحراف از چنین اعتقادات به هرشکلی که باشد قابل قبول نیست و دیگر نمی‌توان نام اصولگرایی بر شخص یا طیف و گروهی گذاشت.

پس این‌که گفته می‌شود برای ارائه لیست مشترک برخی اصولگرایان بااصلاح‌طلبان هماهنگ شده‌اند برچه اساس است؟

همان طور که گفتم تصور نمی‌کنم چنین مسئله‌ای مطرح شده باشد. این طور مسائل را برخی رسانه‌ها عنوان می‌کنند و شایعه‌سازی می‌شود من تا آنجایی که اطلاع دارم شخصیت معتبری از اصولگرایان یا حزب معتبری از اصولگریان چنین مطلبی را نگفته است. برخی می‌خواهند ذهن‌ها مشوش بشود  اینها شگردهای تبلیغاتی و سیاسی است تا نشان بدهند اصولگرا از خط مشی و باورهای خود خارج شده است و در آینده نتیجه این بذرافشانی‌های خبری را در عرصه سیاسی ببینند. مردم باید هوشیار باشند و به نمایندگان خود در مجلس اعتماد کنند./پایگاه خبری ۵۹۸

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد