کد خبر: 55079

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۲/۰۱ - ۵:۱۱

وقتی ابتکار برای سلامت مردم به اندازه «سگ کشی» اهمیت قائل نیست

هیچ کس منکر عمل شنیع از بین بردن حیوانات نیست اما آیا معصومه ابتکار نمی توانست برای سلامت مردم هم همین قدر تلاش کند و به آب و آتش بزند. به گزارش املش ما به نقل از خبرنامه دانشجویان ایران نوشت: اگرچه آب و هوای قسمت های مختلف ایران متفاوت است ولی کمتر کسی باید […]

هیچ کس منکر عمل شنیع از بین بردن حیوانات نیست اما آیا معصومه ابتکار نمی توانست برای سلامت مردم هم همین قدر تلاش کند و به آب و آتش بزند.

ابتکاربه گزارش املش ما به نقل از خبرنامه دانشجویان ایران نوشت: اگرچه آب و هوای قسمت های مختلف ایران متفاوت است ولی کمتر کسی باید باشد که تا کنون از اوضاع ریزگردها و گرد و خاک های خوزستان چیزی نشنیده باشد.

این روزها که مردم مناطق مختلف ایران از هوای بهاری لذت می برند ریزگردها امان مردم خوزستان، کرمانشاه و ایلام را بریده است  تا جایی که دیگر نای نفس کشیدن ندارند البته شاید باورش سخت باشد ولی مردم خوزستان مجبورند در بهار هم با ماسک در خیابان ها تردد کنند.

موضوع ریزگردها در غرب کشور در سال ۹۳ به یک موضوع جدی زیست محیطی کشور تبدیل شد و اهمیت موضوع و البته بی توجهی دولت به ریزگردهای خوزستان تا جایی افزایش پیدا کرد که رهبری انقلاب به دولت دستور دادند و تاکید جدی کردند که مشکل ریزگردها و گردو خاک استان های غرب کشور هر چه سریعتر رفع شود.

پیرو دستور رهبر انقلاب، معاون اول رئیس جمهور از وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی خواست به عنوان نماینده ویژه رییس جمهور و با اختیارات کامل به همراه شماری از نمایندگان دستگاه‌های مرتبط، سفری به استان داشته باشند و از نزدیک وضعیت را بررسی کرده و گزارش آن را در اختیار دولت قرار دهند تا بر اساس نظر رییس جمهور محترم در جلسه آینده دولت مطرح و در خصوص آن تصمیم‌گیری شود.

به این ترتیب وزیر بهداشت به عنوان نماینده دولت عازم خوزستان شد در حالی که معصومه ابتکار به عنوان رئیس سازمان محیط زیست کشور که باید پیگیر این موضوع می بود درست در همان موقع در میتینگ های سیاسی شرکت می کرد.

بنابراین گزارش دقیقا وقتی که خوزستان به معصومه ابتکار نیاز داشت وی در یک متینگ سیاسی در دانشگاه صنعتی شریف حضور یافت که البته این وقت ناشناسی او با واکنش دانشجویان دانشگاه شریف روبرو شد و بشدت به ابتکار اعتراض کردند.

اگرچه معصومه ابتکار بعنوان متولی محیط زیست کشور در روزهای سخت کنار مردم خوزستان حضور نداشت ولی وزیر بهداشت به خوزستان سفر کرده بود همین امر باعث شد که حامیان و اطرافیان ابتکار بجای عذرخواهی از عدم حضور خود در کنار مردم خوزستان به وزیر بهداشت حمله کنند و او را بخاطر انجام وظیفه اش “نخود هر آش” بخوانند.
در همین رابطه اسماعیل کهرم مشاور معصومه ابتکار در گفتگو با فارس گفته است: “هر جا که عکس  و دوربین باشد آقای هاشمی نیز حضور دارد! کهرم با بیان اینکه آقای هاشمی (وزیر بهداشت) نخود هر آشی است، ادامه داد:  اما سوال اینجاست که آیا نتیجه حضور وزیر بهداشت به خوزستان غیر از شوی رسانه‌ای چیز دیگری بود؟”

در حالی که وزیر بهداشت از سوی جهانگیری برای اینکار ماموریت پیدا کرده بود این هجمه ها به وزیر بهداشت برای توجیه عدم حضور ابتکار  در خوزستان بود.

اما بالاخره ابتکار نتوانست از زیر فشار افکار عمومی فرار کند و در یک روز آفتابی و پاک خوزستان برای برگزاری یک نشست خبری به این استان سفر کرد که اینبار با اعتراض خبرنگاران استانی حاضر در جلسه مواجه شد.

این بی توجهی ابتکار به سلامت مردم خوزستان در حالی است که این روزها شاهد پدیده شوم سگ کشی در برخی استان ها هستیم و معصومه ابتکار فعالانه برای دفاع از حقوق سگ ها در تجمعات حضور پیدا می کند و به سخنرانی می پردازد.

ابتکار حتی برای نجات جان سگ ها به وزیر کشور هم نامه نگاری کرده است و درخواست داشته تا این موضوع را پیگیری نماید.

البته هیچ کس منکر عمل شنیع از بین بردن حیوانات نیست و از اینکه حیوانات بی دفاع کشته شوند دفاع نمی کند ولی آیا معصومه ابتکار نمی توانست برای سلامت مردم هم همین قدر تلاش کند و به آب و آتش بزند؟

به نظر می رسد معصومه ابتکار بیش از انکه علاقه مند به محیط زیست باشد علاقمند به شوهای رسانه ای و شرکت در جلسات سیاسی است و اگر در عرصه محیط زیست مانوری میدهد برای گرفتن برخی عکس های یادگاری با ژست محیط زیست است.

فارس

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد