کد خبر: 55033

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۱/۳۱ - ۶:۰۶

فرماندار املش: فرآوری محصولات کشاورزی املش با مشارکت بخش خصوصی اجرایی می‌شود

فرماندار املش گفت: فرآوری محصولات کشاورزی این شهرستان با مشارکت بخش خصوصی اجرایی می‌شود. به گزارش املش ما ، مهدی جعفری صبح امروز در کمیسیون کشاورزی این شهرستان با بیان اینکه ایجاد صنایع تبدیلی سبب توسعه کشاورزی در شرق گیلان است، اظهار داشت: از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در این حوزه حمایت می‌کنیم. وی با بیان […]

فرماندار املش گفت: فرآوری محصولات کشاورزی این شهرستان با مشارکت بخش خصوصی اجرایی می‌شود.

کمپوستبه گزارش املش ما ، مهدی جعفری صبح امروز در کمیسیون کشاورزی این شهرستان با بیان اینکه ایجاد صنایع تبدیلی سبب توسعه کشاورزی در شرق گیلان است، اظهار داشت: از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در این حوزه حمایت می‌کنیم.

وی با بیان اینکه کشاورزی و دامداری معیشت اغلب ساکنان املش را تأمین می‌کند، افزود: باید به سمت افزایش بهره‌وری و اقتصادی کردن کشاورزی با استفاده از تکنولوژی‌های جدید برویم.

فرماندار املش با اشاره به اینکه چایکاران املشی بیش از ۳۰ درصد چای استان گیلان را تولید می‌کنند، گفت: ضایعات چای با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در این شهرستان به عصاره و سایر محصولات تبدیل می‌شود.

جعفری با تصریح بر اینکه شرکت‌های دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری گیلان در حال اجرای طرح‌های فرآوری محصولات کشاورزی در این شهرستان هستند، تصریح کرد: آبیاری تحت فشار در شرق گیلان گسترش می‌یابد.

وی با بیان اینکه سالانه بیش از چهار هزار و ۵۰۰ تن شیر در املش تولید می‌شود، خاطرنشان کرد: این شهرستان دارای ۳۸ هزار دام سبک و سنگین است که برای توسعه فعالیت‌های دامی تسهیلات خوبی به دامداران ارائه شده است.

فرماندار املش با تأکید بر اینکه در شالیزارهای املش کیفی‌ترین برنج‌های گیلان کشت می‌شود، اظهار داشت: این شهرستان مقام دوم تولید مرکبات استان را به خود اختصاص داده است.

جعفری با اشاره به کشت برنج در سه‌هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی شالیزاری املش، افزود: از تغییر کاربری اراضی کشاورزی به شدت جلوگیری می‌کنیم و برخورد قانونی با متخلفان در دستور کار است./تسنیم

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد