کد خبر: 54978

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۱/۳۰ - ۷:۳۲

نشای مکانیزه برنج در ۲ هزار هکتار شالیزار رودسر

مدیر جهادکشاورزی رودسر از کشت نشای مکانیزه برنج در بیش از ۲ هزار هکتار اراضی شالیزاری این شهرستان در سال جاری خبر داد. به گزارش املش ما ، احسان‌الله مشتاق امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رودسر اظهار کرد: در ۱۰ هزار و ۷۰۰ هکتار اراضی شالیزاری رودسر ۱۳ هزار بهره‌بردار برای تولید برنج […]

مدیر جهادکشاورزی رودسر از کشت نشای مکانیزه برنج در بیش از ۲ هزار هکتار اراضی شالیزاری این شهرستان در سال جاری خبر داد.

نشابه گزارش املش ما ، احسان‌الله مشتاق امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رودسر اظهار کرد: در ۱۰ هزار و ۷۰۰ هکتار اراضی شالیزاری رودسر ۱۳ هزار بهره‌بردار برای تولید برنج فعالیت دارند.

وی با اشاره به آغاز نخستین نشای مکانیزه برنج در روستای لشکاجان بخش مرکزی رودسر افزود: «علی نصیری» کشاورز این روستا نخستین کشت مکانیزه برنج را در سطح پنج هزار متر مربع از نوع رقم هاشمی آغاز کرده است.

مدیر جهادکشاورزی رودسر از کشت نشای مکانیزه در بیش از دو هزار هکتار اراضی شالیزاری این شهرستان در سال جاری خبر داد و تصریح کرد: سال گذشته کشت مکانیزه برنج در یک هزار و ۲۵۰ هکتار اجرایی شد و امسال حدود ۴۰ درصد افزایش دارد.

وی کاهش هزینه‌های تولید، صرفه‌جویی در وقت و افزایش محصول، صرفه‌جویی در مصرف آب و بذر را از مزیت‌های مهم کشت مکانیزه برنج اعلام کرد.

مشتاق با بیان اینکه امروز نخستین نشای سنتی برنج در روستای خلیفه‌محله رودسر آغاز شده است، خاطرنشان کرد: «محمد شادرام» کشاورز این روستا نخستین کشت سنتی برنج را در سطح ۶ هزار هکتار از نوع رقم هاشمی آغاز کرده است.

وی با اشاره به اینکه نشای برنج در رودسر به طور رسمی از اوایل اردیبهشت ماه امسال آغاز می‌شود، متذکر شد: ارقام محلی برنج مانند هاشمی، علی کاظمی، دیلمانی و ارقام پرمحصول در شالیزارهای این شهرستان کشت می‌شود.

این مسئول اضافه کرد: ۹ هزار هکتار اراضی شالیزاری رودسر قابلیت طرح تجهیز و یکپارچه‌سازی دارد که تاکنون کار تسطیح بیش از ۷ هزار هکتار آن به پایان رسیده است.

وی از اتمام حدود ۱۰۰ درصدی کار خزانه‌گیری برنج رودسر خبر داد و افزود: کار شخم دوم ۵۰ درصد از شالیزارهای این شهرستان نیز به اتمام رسیده است.

مشتاق با اشاره به خرید چهار هزار و ۳۰۰ تن کود شیمیایی در رودسر، یادآور شد: از این مقدار تاکنون سه هزار و ۵۰۰ تن کود شیمیایی از نوع  ازته، فسفاته و پتاسه بین کشاورزان رودسر توزیع شده و همچنان ادامه دارد.

 

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد