کد خبر: 54884

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۱/۲۸ - ۱۱:۲۲

کمک پهپادهای آمریکا به عربستان در یمن

روزنامه نیویورک تایمز از پرواز پهپادهای جاسوسی پریدیتور و ریپرِ آمریکا در آسمان یمن و ارایه اطلاعات جمع آوری شده به عربستان، قطر و بحرین خبر داد. به گزارش املش ما به نقل از العالم ، روزنامه نیویورک تایمز از پرواز پهپادهای جاسوسی پریدیتور و ریپرِ آمریکا در آسمان یمن و ارایه اطلاعات جمع آوری […]

روزنامه نیویورک تایمز از پرواز پهپادهای جاسوسی پریدیتور و ریپرِ آمریکا در آسمان یمن و ارایه اطلاعات جمع آوری شده به عربستان، قطر و بحرین خبر داد.

کمک پهپادهای آمریکا به عربستان در یمنبه گزارش املش ما به نقل از العالم ، روزنامه نیویورک تایمز از پرواز پهپادهای جاسوسی پریدیتور و ریپرِ آمریکا در آسمان یمن و ارایه اطلاعات جمع آوری شده به عربستان، قطر و بحرین خبر داد.

روزنامه نیویورک تایمز تأکید کرد: این پهپادها، اطلاعات به دست آمده از جاسوسی بر فراز یمن را برای تیم ۲۰ نفره هماهنگی نظامی آمریکا می فرستند که به نوبه خود اطلاعاتِ به دست آمده را در اختیار عربستان، قطر و بحرین قرار می دهند.

نیویورک تایمز به نقل از یک منبع بلندپایه نظامی که خواست نامش فاش نشود، افزود: نظارت بر توزیع اطلاعات میان سه کشور عربستان، قطر و بحرین، توسط “کارل ماندی” معاون فرمانده نیروی زمینی آمریکا در خاورمیانه صورت می گیرد.

این منبع بلندپایۀ آمریکایی خاطر نشان کرد: عربستان، فهرستی از اهداف احتمالی را به تحلیلگران آمریکایی می دهد تا بررسی های لازم در خصوص آن صورت گیرد.

وی افزود: ما اهداف را انتخاب نمی کنیم؛ اما وقتی اهداف انتخاب می شود، ما بررسی های اطلاعاتی لازم را در خصوص آن ها انجام می دهیم و به عربستان کمک می کنیم تا دقت لازم را در حملات خود داشته باشد و حملات این کشور، از کارآمدی لازم برخوردار باشد.

عربستان به همراه شماری از کشورهای عربی از بیش از سه هفته پیش تاکنون حملات تجاوزگرانه گسترده ای را علیه کشور یمن آغاز کرده است و آمریکا و همپیمانان غربی اش نیز با زیر پا گذاشتن اصول حاکم بر روابط بین الملل مبنی بر احترام به حاکمیت کشورها، از این ائتلاف تجاوزگرانه حمایت و به آن کمک کرده اند.

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد