کد خبر: 54715

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۱/۲۷ - ۲:۲۶

بهره برداری از قطعه باقیمانده آزادراه قزوین – رشت در ۱۸ ماه آینده

وزیر راه و شهرسازی گفت: ظرف ۱۸ ماه آینده قطعه باقیمانده آزادراه قزوین-رشت به طور کامل به بهره‌برداری برسد. به گزارش املش ما به نقل از  مهر، عباس آخوندی در جریان بازدید از پروژه های مهم استان گیلان از پروژه ادامه آزادراه قزوین-رشت در محدوده منجیل دیدن کرد و اظهار داشت: دو پروژه آزادراه و […]

وزیر راه و شهرسازی گفت: ظرف ۱۸ ماه آینده قطعه باقیمانده آزادراه قزوین-رشت به طور کامل به بهره‌برداری برسد.

آخوندیبه گزارش املش ما به نقل از  مهر، عباس آخوندی در جریان بازدید از پروژه های مهم استان گیلان از پروژه ادامه آزادراه قزوین-رشت در محدوده منجیل دیدن کرد و اظهار داشت: دو پروژه آزادراه و راه‌آهن قزوین-رشت وضعیت مناسبی دارند.

وی افزود: قسمت‌های در دست اقدام پروژه آزادراه قزوین-رشت به دو بخش تقسیم شده است که قسمت نخست آن دارای ۸.۲ کلیومتر تونل بوده و از منجیل به سمت رودبار است که کار تأمین اعتبار این پروژه انجام و عملیات آن آغاز شده است امیدواریم ظرف ۱۸ ماه آینده قطعه باقیمانده آزادراه قزوین-رشت به طور کامل به بهره‌برداری برسد.

همچنین وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه سوت قطار قزوین – رشت نیمه اول سال ۹۵ به صدا در می آید گفت: هم اکنون این پروژه ۸۷ درصد در زیرسازی پیشرفت فیزیکی دارد و در بخش روسازی نیز عملیات‌های لازم در حال اجرا است.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: بخش دوم این خط‌ آهن به بندر انزلی و آستارا متصل می‌شود با در نظر گرفتن اعتبارات، کار اجرایی آن باید هر چه سریعتر انجام شود.

آخوندی ادامه داد: درباره وضعیت ایستگاه‌ها و سایر امور این پروژه نیز کارهایی باقی مانده که در حال حاضر در ۱۰ کیلومتری شهر رشت ایستگاهی پیش بینی شده که لازم است در مرکز شهر نیز برای آسایش بیشتر مردم ایستگاهی راه‌اندازی شود.

جاده جدیدالاحداث سراوان-سنگر به سیاهکل از دیگر بازدیدهای وزیر راه و شهرسازی بوده است.

این پروژه به طول ۲۲ کیلومتر است که با هزینه ای بالغ بر ۳۵ میلیارد تومان و با پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصد، که ۱۸ کیلومتر آن به یاری خداوند تا سه ماه دیگر به بهره برداری می رسد. که نقش بسیار مهمی در کاهش ترافیک مرکز استان ایفاد می کند./مهر

ارسال دیدگاه

کسب درآمد