کد خبر: 54591

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۱/۲۴ - ۵:۱۹

لیست اموال ۴ نفر از دولتی‌ها ناقص است

سخنگوی قوه قضاییه با اشاره به این مطلب که ۳ نفر از اعضای دولت‌های نهم و دهم لیست اموالشان را ارائه نکرده‌اند گفت: لیست اموال ارائه شده از سوی ۴ نفر از دولتی‌های فعلی هم ناقص است. به گزارش املش ما به نقل از  فارس، حجت الاسلام محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضاییه عصر امروز در […]

سخنگوی قوه قضاییه با اشاره به این مطلب که ۳ نفر از اعضای دولت‌های نهم و دهم لیست اموالشان را ارائه نکرده‌اند گفت: لیست اموال ارائه شده از سوی ۴ نفر از دولتی‌های فعلی هم ناقص است.

محسنی اژه ایبه گزارش املش ما به نقل از  فارس، حجت الاسلام محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضاییه عصر امروز در ادامه هفتاد و هفتمین نشست خبری خود، در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس در مورد اجرای اصل ۱۴۲ قانون اساسی که مقامات را موظف کرده که لیست دارایی‌های خود در ابتدا و انتهای خدمت را به رئیس قوه قضاییه اعلام کنند و چگونگی همکاری یا عدم همکاری دولت‌های نهم، دهم و یازدهم در این زمینه اظهارداشت: اصل ۱۴۲ قانون اساسی بعضی از مقامات را موظف کرده که در ابتدای پذیرش سمت لیست دارایی خود را به رئیس قوه قضاییه ارائه کنند و پس از پایان خدمت نیز لیست اموال خود و خانواده‌شان را ارائه دهند که بر خلاف حق افزایش نداشته باشد.

 

سخنگوی قوه قضاییه تصریح کرد: در دولت نهم و دهم، غیر از ۳ نفر همه افراد لیست اموال خود را اعلام کردند.

 

اژه‌ای ادامه داد: در دولت نهم ابراهیم عزیزی که در معاونت توسعه مدیریت بود لیست دارایی‌های خود را اعلام نکرد؛ همچنین در دولت دهم علاوه بر همین فرد – ابراهیم عزیزی – محمد جواد محمد زاده معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و همچنین آقای ملک‌زاده که معاون رئیس جمهور و رئیس میراث فرهنگی بودند لیست دارایی‌های خود را ارائه نکردند که البته چندین بار پیگیری شده است.

 

معاون اول قوه قضاییه به ارائه لیست اموال از سوی سایر افراد دولت نهم و دهم اشاره و تصریح کرد: غیر از ۵ نفر که پرونده‌شان در حال رسیدگی است، بقیه لیست دارایی‌ها رسیدگی شده و افزایش من‌غیرحق تشخیص داده نشده است.

 

اژه‌ای در مورد دولت یازدهم گفت: لیست اموال از جانب همه کسانی که مشمول این اصل هستند از سوی دولت یازدهم ارائه شده البته تا پایان مسئولیت فرصت دارند که مجدد لیست اموال خود را ارائه دهند؛ البته ۴ نفر در دولت یازدهم نواقصی در لیستشان بوده که اعلام شده تا رفع نقص شود.

 

ارسال دیدگاه

کسب درآمد