کد خبر: 54550

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۱/۲۲ - ۱۰:۵۷

فرماندار املش خبر داد: ضایعات صنعت چای گیلان در املش فرآوری می‌شود

فرماندار املش گفت: باسرمایه‌گذاری بخش خصوصی و حمایت دولت، ضایعات صنعت چای گیلان در این شهرستان فرآوری و اقتصادی می‌شود. به گزارش املش ما مهدی جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در املش با بیان اینکه صنعت چای یکی از مهمترین منبع درآمد باغداران شرق گیلان و غرب مازندران است، اظهار داشت: برای شکوفایی صنعت […]

فرماندار املش گفت: باسرمایه‌گذاری بخش خصوصی و حمایت دولت، ضایعات صنعت چای گیلان در این شهرستان فرآوری و اقتصادی می‌شود.

مطالبات چایکارانبه گزارش املش ما مهدی جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در املش با بیان اینکه صنعت چای یکی از مهمترین منبع درآمد باغداران شرق گیلان و غرب مازندران است، اظهار داشت: برای شکوفایی صنعت چای در شرق گیلان برنامه‌ریزی کرده‌ایم.

وی با اشاره به جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی در املش برای فرآوری ضایعات چای، افزود: ضایعات صنعت چای گیلان در املش فرآوری و به عصاره چای و سایر محصولات تبدیل می‌شود.

فرماندار املش با بیان اینکه صنعت بسته‌بندی مدرن چای در این شهرستان به بهره‌برداری رسیده است، گفت: این صنعت توان بسته‌بندی ۵۰ درصد چای خشک تولید شده در کارخانجات سنتی گیلان را دارد.

جعفری تصریح کرد: صنعت فرآوری ضایعات چای در املش می‌تواند بخش عظیمی از ضایعات چای کارخانجات و مرحله هرس باغ‌های چای گیلان را با عصاره‌گیری به  محصولات دیگری ازجمله نوشابه چای،  شیر چای، پودر و گرانول تبدیل کند.

وی با بیان اینکه حمایت دولت از سرمایه‌گذاران صنعت فرآوری چای می‌تواند این صنعت را متحول کند، اظهار داشت: این صنعت به صورت مستقیم و غیرمستقیم دارای شرایط اشتغال‌زایی بالایی است.

فرماندار املش با تأکید بر تشدید جلوگیری از تغییر کاربری اراضی کشاورزی در این شهرستان، افزود: اراضی کشاورزی سبب امنیت غذایی هستند و با متخلفان تعرض به این اراضی به شدت و با بهره‌گیری از قانون برخورد می‌کنیم.

جعفری با بیان اینکه سالانه بیش از ۲۰هزار تن چای خشک در گیلان تولید می‌شود، گفت: گیلان رتبه نخست تولید چای کشور را دارد و باید برای اقتصادی‌کردن کشاورزی این محصول تلاش کنیم.

دیدگاه کاربران

نظرات در انتظار تایید: 0

کل نظرات :1

ارسال دیدگاه

کسب درآمد