کد خبر: 54480

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۱/۲۰ - ۲۲:۵۵

ایجاد راه های درآمدی در دهیاری ها/با اندکی آموزش می توان از زباله کود آلی تولید نمود

دهیاران روستاهای بخش مرکزی املش به میزبانی بخشدار  و با حضور تعدادی از اعضای شورای این بخش، گرد هم آمده و در زمینه ی حل مسائل و مشکلات و توسعه ی روستاها رایزنی کردند.  به گزارش خبرنگار املش ما در ابتدای این جلسه، بخشدار مرکزی ولادت با سعادت حضرت فاطمه(س) و روز زن را به […]

دهیاران روستاهای بخش مرکزی املش به میزبانی بخشدار  و با حضور تعدادی از اعضای شورای این بخش، گرد هم آمده و در زمینه ی حل مسائل و مشکلات و توسعه ی روستاها رایزنی کردند.

جلسه فرمانداری به گزارش خبرنگار املش ما در ابتدای این جلسه، بخشدار مرکزی ولادت با سعادت حضرت فاطمه(س) و روز زن را به تمام مادران تبریک عرض نمود وبر ضرورت تلاش حداکثری در جهت خدمت به مردم تاکید کردو گفت: خدمت به مردم یکی بزرگترین نعمتی که خدا به ما مسئولین عرضه داشته است.

بابک خادم آزاد به ارائه ی راهکارهایی جهت تقویت دهیاری ها و شتاب بیشتر در توسعه ی روستاها پرداخت و اظهار داشت:ایجاد راه های درآمدی جدید در دهیاری ها  جهت پیشرفت روستاهاست و لازم است تعامل بیشتری بین  دهیاری ها با تعاونی دهیاران صورت گیرد.

وی در ادامه تصریح کرد:، افزایش ارتباطات دهیاران با یکدیگر  موجب تبادل آرا و توسعه ی متوازن روستاها می شود و باید دهیاران و شوراهای اسلامی روستا مسائل و مشکلات را جمع آوری و به صورت یک طرح جامع مورد پیگیری قرار گیرد.

در ادامه نیز برخی از دهیاران نظرات و پیشنهادات خود را با بخشدار مرکزی در میان گذاشتند.

در این نشست همچنین حجت الاسلام و المسلمین قدیم پور مشاور فرهنگی فرماندار املش با اشاره به برگزاری جلسات مکرر در خصوص سفر کاروان تدبیر وامید به گیلان اظهار امیدواری کرد :نخستین سفر استانی رئیس جمهور در سال جدید منشاء برکات برای استان و شهرستان املش باشد.

جلسه فرمانداری1در پایان رییس اداره محیط زیست شهرستان املش گفت: تجهیز روستاها به خودروهای جمع آوری زباله موجب شد روز به روز به حجم زباله تولید شده در محیط اضافه شود.

عباس ملکی خاطرنشان کرد: در حال حاضر عمده مشکل بحث زباله در منطقه، زباله تر است که با اندکی توجه و آموزش می توان از آن به عنوان کود آلی استفاده کرد و از حجم زباله خروجی در مناطق بخصوص مناطق روستایی کاست.

وی تصریح کرد: در گذشته بقایای گیاهی و مواد غذایی عمدتا مورد استفاده خوراک دام و طیور قرار می گرفت اما در حال حاضر با تجهیز روستاها به خودروهای جمع آوری زباله بصورت یکجا وارد جایگاههای زباله می شوند و روز به روز به حجم زباله تولید شده در محیط اضافه می گردد.

ارسال دیدگاه

کسب درآمد