کد خبر: 54329

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۱/۱۶ - ۲۱:۵۸

سفیر پاکستان : روابط تهران و اسلام آباد بسیار مستحکم است

سفیر پاکستان در ایران در مراسم بزرگداشت روز ملی آن کشور گفت: اسلام آباد و تهران از روابط بسیار نزدیک و صمیمانه ای برخوردارند؛ روابطی که مبتنی بر پیوندهای مستحکم تاریخی، مذهبی و فرهنگی است. به گزارش املش ما به نقل از  ایرنا، نور محمد جادمانی شامگاه یکشنبه در مراسم بزرگداشت روز ملی پاکستان که […]

سفیر پاکستان در ایران در مراسم بزرگداشت روز ملی آن کشور گفت: اسلام آباد و تهران از روابط بسیار نزدیک و صمیمانه ای برخوردارند؛ روابطی که مبتنی بر پیوندهای مستحکم تاریخی، مذهبی و فرهنگی است.

سفیر پاکستانبه گزارش املش ما به نقل از  ایرنا، نور محمد جادمانی شامگاه یکشنبه در مراسم بزرگداشت روز ملی پاکستان که در تهران برگزار شد افزود: دولت های محمد نوازشریف نخست وزیر پاکستان و حسن روحانی رییس جمهوری ایران بر تحکیم روابط با همسایگان و همچنین اقتصاد این کشورها تاکید دارند.

 

وی ادامه داد: این امر سبب ایجاد زمینه لازم جهت تقویت بیشتر روابط دوجانبه می شود.

 

سفیر پاکستان اضافه کرد: روابطی که در آن پتانسیل های بی شماری در زمینه های مختلف وجود دارد که ما می توانیم از آنها به نفع هر دو طرف بهره بریم و نهایت اشتیاق این جانب کمک به این روابط مستحکم، برادرانه و دوجانبه است.

 

جادمانی در ادامه یادآور شد: روز ملی پاکستان مصادف با ۲۳ مارس برابر با سومین روز فروردین می باشد که مقارن با تعطیلات نوروز در ایران است و روزی تعیین کننده در تاریخ پاکستان است چرا که در چنین روزی مسلمانان جنوب آسیا قطعنامه تاریخی لاهور را در سال ۱۹۴۰ در مکانی که امروزه مناره معروف پاکستان در آن قرار دارد تصویب کردند.

 

وی گفت: تصویب این قطعنامه رخدادی بزرگ بود، زیرا این قطعنامه ایجاد سرزمینی مستقل را برای مسلمانان جنوب آسیا طلب می کرد؛ جایی که این مسلمانان می توانستند بر اساس آرمان های مذهبی، فرهنگی و فکری خود زندگی کنند و ما امسال هفتاد و پنجمین سالگرد تصویب این قطعانه تاریخی پاکستان را پاس می داریم.

 

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد