کد خبر: 54320

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۱/۱۵ - ۲۱:۲۹

بمباران شدید صنعا توسط جنگنده‌های سعودی

جنگنده‌های سعودی به‌طور گسترده پایتخت یمن را بمباران کردند. به گزارش  املش ما به نقل از تسنیم، المیادین خبر داد که جنگنده‌های سعودی به‌طور گسترده مناطق مختلفی از صنعا، پایتخت یمن را بمباران کردند.   از سوی دیگر “خالد بحاح” نخست وزیر دولت مستعفی یمن نیز امروز وارد ریاض شد.   همچنین المیادین اعلام کرد […]

جنگنده‌های سعودی به‌طور گسترده پایتخت یمن را بمباران کردند.

بمباران شدید صنعا توسط جنگنده‌های سعودیبه گزارش  املش ما به نقل از تسنیم، المیادین خبر داد که جنگنده‌های سعودی به‌طور گسترده مناطق مختلفی از صنعا، پایتخت یمن را بمباران کردند.

 

از سوی دیگر “خالد بحاح” نخست وزیر دولت مستعفی یمن نیز امروز وارد ریاض شد.

 

همچنین المیادین اعلام کرد که در حمله جنگنده‌های سعودی به منطقه فاقم در صعده یک زن شهید و ۴ نفر دیگر مجروح شدند. همچنین خبرها حاکی از درگیری‌های شدید میان ارتش و طرفداران “منصور هادی” رئیس جمهور مستعفی اطراف بندر عدن است.

 

امروز شنبه، جنگ‌افروزی عربستان و متحدانش در یمن، بدون هرگونه مجوز شورای امنیت سازمان ملل متحد و خلاف موازین و معاهدات بین المللی و حتی منشور اتحادیه عرب، وارد دهمین روز متوالی خود شده است، تجاوزات بی‌رحمانه‌ای که از بامداد پنج‌شنبه ششم فروردین به مناطق مختلف یمن آغاز شد.

 

با وجود حملات گسترده عربستان و متحدانش به مناطق مختلف یمن، نیروهای ارتش و کمیته‌های انقلابی همچنان اوضاع را در کنترل خود دارند و توانسته‌اند بر کاخ ریاست جمهوری و موقعیت نظامی جبل حدید در استان عدن مسلط شوند. نیروهای کمیته‌های انقلابی همچنین توانستند با سرکوب تروریست‌های تکفیری، بسیاری از مناطق استان مأرب در شمال شرقی یمن را از لوث آنها پاکسازی کنند. نیروهای مردمی در حال ادامه پیشروی به‌سمت استان شبوه در شمال یمن هستند.

 

این در حالی است که جنگنده‌های سعودی در ادامه حملات به اماکن غیرنظامی و تأسیسات زیربنایی و کارخانه‌جات و مراکز اقتصادی یمن، انبارهای مواد غذایی را در  منطقه حمدان و اردوگاه المرزق بمباران کردند.

 

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد