کد خبر: 54300

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۱/۱۴ - ۲۰:۳۵

ریابکوف: روسیه آماده تحویل سوخت هسته‌ای به ایران است

معاون وزیر خارجه روسیه اعلام کرد که آماده صادرات و تحویل سوخت هسته‌ای به ایران است. به گزارش املش ما به نقل از روسیا‌ الیوم، سرگئی ریابکوف، معاون وزیر خارجه روسیه اعلام کرد که شرکت “روس‌اتم” این کشور  آماده صادرات و تحویل سوخت هسته‌ای به ایران و خارج کردن سوخت هسته‌ای مصرف شده در تمام […]

معاون وزیر خارجه روسیه اعلام کرد که آماده صادرات و تحویل سوخت هسته‌ای به ایران است.

ریابکوفبه گزارش املش ما به نقل از روسیا‌ الیوم، سرگئی ریابکوف، معاون وزیر خارجه روسیه اعلام کرد که شرکت “روس‌اتم” این کشور  آماده صادرات و تحویل سوخت هسته‌ای به ایران و خارج کردن سوخت هسته‌ای مصرف شده در تمام نیروگاه‌های ایرانی است که روسیه در ساخت و راه‌اندازی آن‌ها مشارکت داشته است.

 

وی گفت: روسیه و شرکت “روس‌اتم” این شکرو آماده وارد کردن سوخت هسته‌ای جدید و بازگرداندن سوخت هسته‌ای مصرف شده به روسیه هستند، و این امر مربوط به تمام نیروگاه‌هایی است که ساخت آن‌ها به اتمام رسیده و یا ایران قصد دارد در آینده آن‌ها را بسازد. ما آماده انجام این کار برای تمام دوره عمر نیروگاه‌ها هستیم.

 

ریابکوف افزود که روسیه آماده است احتمال خارج کردن سوخت‌های مصرف شده را از نیروگاه‌هایی که ساخت روسیه نیستند، بررسی کند. وی این موضوع را ماهیتاً دشوار خواند.

 

وی گفت: ما امیدوار هستیم که با توجه به توافقات صورت گرفته بین ایران و روسیه در نوامبر گذشته، همکاری ما در این زمینه تنها به نیروگاه شماره یک بوشهر محدود نشود.

 

معاون وزیر خارجه روسیه اظهار داشت: دستیابی به تفاهمی در مورد این موضوع دشوار در چارچوب توافقی که در لوزان حاصل شد خاصه تلاش‌ها برای دست‌یافتن به راه‌حل‌هایی در مورد تمام نکات کلیدی برنامه جامع مشترک اقدام (در مورد برنامه هسته‌ای ایران) امکان‌پذیر است.

 

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کسب درآمد