کد خبر: 47972

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۹/۲۴ - ۱۱:۱۶

رسانه خبری-محلی که مدعی خبرگزاری شد!!!

چند ماه گذشته بود که قوانین سختگیرانه ای برای رسانه ها در فضای مجازی صادر شد و رسانه ها به تکاپوی دریافت مجوز شدند ، در حالی این اتفاق صورت گرفت که فقط  تعدادی از رسانه های گیلان توانستند مجوز مرحله اول را کسب نمایند تا بتوانند برای نشریه الکترونیک اقدام نمایند. به گزارش خبرنگار […]

چند ماه گذشته بود که قوانین سختگیرانه ای برای رسانه ها در فضای مجازی صادر شد و رسانه ها به تکاپوی دریافت مجوز شدند ، در حالی این اتفاق صورت گرفت که فقط  تعدادی از رسانه های گیلان توانستند مجوز مرحله اول را کسب نمایند تا بتوانند برای نشریه الکترونیک اقدام نمایند.

رسانه های بامجوز بدون مجوزبه گزارش خبرنگار فضای مجازی املش ما یکی از سایت خبری گیلان که چندسالیست در این فضای در بحث خبر فعالیت دارد و بیشتر به نقل از دیگر سایت های خبری  بازار خبر خود را داغ نگه می دارد و کم  سعی به تولید خبر نموده است، با تغییر قالب جدید خود ذر قسمت لینکستان اقدام قابل توجهی انجام داده و آن معرفی رسانه های با مجوز و بدون مجوز استان گیلان بوده ، در حالی خیلی اوقات از همین رسانه های بدون مجوز (بقول خودش) ارتزاق خبر می کند!!!

از طرفی دیگر در برخی خبر ها به نقل از رسانه هایی خبر کار میکند که اصلا تولیدکننده آن خبر نبوده اند  و خود آن رسانه ها خبر دیگر رسانه ها را بدون نام منبع خبر کار مینمایند و چون خبر را برای این سایت می فرستند به نقل آنها کار میشود ومنبع خبری اصلی در خبر محو می شود.

در فضای شبکه های اجتماعی هم وقتی نام این رسانه را جستجو کردیم به صفحه اینستاگرامش رسیدیم که عنوان”خبرگزاری” برای خود انتخاب نموده بود.

یکی از کارشناسان وب هم در خصوص رنک و رتبه جهانی این سایت گفت: رنکی که این سایت دارد فقط با موتورهای افزایش رنک قابل اکتساب است، نه با بازدید.

امیدواریم همانگونه متصدیان امر در زمینه محروم و جریمه یا فیلتر  برخی رسانه ها اقدام می کنند ، در این خصوص هم راه کاری را بیاندیشند تا اینگونه بداخلاقی رسانه ای دیده نشود.

 

ارسال دیدگاه

کسب درآمد