کد خبر: 19459

تاریخ انتشار: ۱۳۹۲/۰۵/۱۶ - ۴:۱۵

نماینده مردم رودسر و املش: نهاد انقلابی جهاددانشگاهی باید زمینه‌ساز انتقال مفاهیم اسلامی باشد

نماینده مردم رودسر و املش با بیان اینکه براساس برآوردهای مجامع علمی بین‌المللی، ضریب هوشی ایرانیان از متوسط دنیا بالاتر است، گفت: نهاد انقلابی جهاددانشگاهی می‏تواند با جذب جوانان مستعد و انتقال مفاهیم اسلامی و علوم روز دنیا، زمینه تقویت روحیه خودباوری و توسعه کشور را فراهم کند. محمدمهدی رهبری املشی، در گفت‏گو یی با […]

نماینده مردم رودسر و املش با بیان اینکه براساس برآوردهای مجامع علمی بین‌المللی، ضریب هوشی ایرانیان از متوسط دنیا بالاتر است، گفت: نهاد انقلابی جهاددانشگاهی می‏تواند با جذب جوانان مستعد و انتقال مفاهیم اسلامی و علوم روز دنیا، زمینه تقویت روحیه خودباوری و توسعه کشور را فراهم کند.

محمدمهدی رهبری املشی، در گفت‏گو یی با اشاره به نقش جهاددانشگاهی در تحقق حماسه سیاسی و اقتصادی و قطع وابستگی‌ها اظهار کرد: جهاددانشگاهی به عنوان نهادی برخاسته از انقلاب بر پایه‌ ارزش‌های اسلامی بنا شده است که توانست یک روش جدید از کار دانشگاهی با روحیه جهادی ارائه کند و نتیجه‌ آن ارتقا و تکامل فعالیت‌های علمی و فرهنگی در سطح دانشگاه‌ها و متعاقب آن تولید علم و ثروت در راستای قطع وابستگی‌های علمی و اقتصادی بوده است.

وی افزود: جهاددانشگاهی می‏تواند در دانشگاه‏ها با سلاح علم و برنامه ‏های تئوری مدون زمینه تحقق «حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی» را فراهم کند.

رهبری در ادامه با اشاره به اینکه جهاددانشگاهی در ۲۴ خرداد ماه امسال توانست در راه انجام رسالت خطیر خود به خوبی گام بردارد، گفت:این نهاد در ۲۴ خرداد ماه امسال به پشتوانه‌ ظرفیت‌های عظیم خود در عرصه رسانه‌ای نیز توانست رسالت خود را در جهت زمینه‌سازی حضور حماسی مردم و تبیین برنامه‌های نامزدها و یاری کردن مردم در انتخاب اصلح انجام دهد.

نماینده مردم رودسر و املش با بیان این مطلب که آنچه مجامع بین‏المللی برآورد کرده، ضریب هوشی ایرانیان از متوسط دنیا بالاتر است، تصریح کرد: جهاددانشگاهی به عنوان نهاد انقلابی می‏تواند با جذب جوانان مستعد و انتقال مفاهیم اسلامی و علوم روز دنیا زمینه تقویت روحیه خودباوری و پیشرفت و توسعه کشور را فراهم کند.

وی درخصوص نقش جهاددانشگاهی در ترویج فرهنگ اسلامی اظهار کرد: جهاددانشگاهی در ترویج فرهنگ اسلامی نقش بسزایی دارد و دانشجویان با فعالیت‏های دینی ـ مذهبی که در دانشگاه‏ها انجام می‏دهند می‏توانند در جهت ترویج و گسترش فرهنگ قرآنی و دینی کشور تلاش کنند.

رهبری ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن روز خبرنگار گفت: خبرگزاری ایسنا و ایکنا دو خبرگزاری متعلق به جهاددانشگاهی هستند که همواره در دنیای مجازی در عرصه اطلاع ‏رسانی پیشتازند و به سبب صداقت، دقت و سرعت و جامعیت در اطلاع ‏رسانی عملکرد موفقی داشته‏ اند.

ارسال دیدگاه

کسب درآمد