کد خبر: 18111

تاریخ انتشار: ۱۳۹۲/۰۵/۰۳ - ۴:۰۲

ردپای خدمتی که می‌ماند

گاهی انسان به قدری درگیر دنیا می‌شود که فراموش می‌کند در اطرافش چه می‌گذرد و خود را در تارهای تنیده شده از فعالیت‌های روزمره گرفتار می‌بیند اما کمی آن طرف‌تر عده‌ای هستند که دل از دنیای خاکی بر گرفتند و یادشان نرفته چشم‌هایی در دوردست نگران سرنوشت آینده فرزندان روستاهای خود هستند، روستاهایی که در […]

گاهی انسان به قدری درگیر دنیا می‌شود که فراموش می‌کند در اطرافش چه می‌گذرد و خود را در تارهای تنیده شده از فعالیت‌های روزمره گرفتار می‌بیند اما کمی آن طرف‌تر عده‌ای هستند که دل از دنیای خاکی بر گرفتند و یادشان نرفته چشم‌هایی در دوردست نگران سرنوشت آینده فرزندان روستاهای خود هستند، روستاهایی که در دورترین نقاط کشور از دید بسیاری پنهان مانده‌اند.

نگاه جوان به دوردست‌ها دوخته می‌شود دلش آرام و قرار ندارد می‌خواهد خشت روی خشت بگذارد و روستا را بسازد، می‌خواهد همنشین دل صبور مردمانی شود که نسبت به دیگران محروم‌ترند، او یک دانشجوی بسیجی و پاک است.

خود را بزرگ نمی‌داند و خاکی بودنش را فراموش نمی‌کند، می‌داند برای چه آمده و آمدنش به خاطر چه است، آمده تا غبار از بارقه‌های امید و رخوت بزداید و محرومیت را از چهره مردمان صبوری که همجنس اویند پاک کند، او جهادی است.

او خود را ساخته و حال می‌خواهد روستاهای کشورش را بسازد، ردپای خدمتش در روستاها ماندگار است و با آب هیچ بارانی از بین نمی‌رود، می‌ماند برای همیشه و خورشید خاطره‌هایش بدون غروب است.

اردوی جهادی متفاوت از دیگر اردوهای معمول در عرف جامعه است، خودسازی، تجربه زندگی گروهی و جمعی، عملی شدن تجارب و تخصص‌ها، آشنایی عملی با محرومان و محرومیت‌زدایی و خدمت رسانی و … است.

اردوهای جهادی طبق رهنمود رهبر انقلاب مبنی بر حضور دانشجو در چهار عرصه دین، علم، سیاست و خدمت رسانی، شکل گرفته است.

خدمت‌رسانی به مردم در حد مطلوب و کیفیت کار از جمله اهداف اردوی جهادی است.

اردوی جهادی با توجه به حجم برنامه‌ها و فعالیت‌ها و طولانی بودن مسیر و دور بودن روستا بیش از ۱۰ روز طول می‌کشد و گاهی تا یک ماه ادامه می‌یابد.

سفر جهادی اغلب در روستاهای دورافتاده و محروم انجام می‌شود و در اردوی جهادی تمام عرصه‌ها و موضوعات کاری شامل عمرانی، فرهنگی، آموزشی، درمانی، ورزشی، هنری ورزشی و …. وجود دارد.

منبع :دریچه نو

ارسال دیدگاه

کسب درآمد